- Відстань між точками А(хA;yA) та B(хB;yB) знаходять за формулою AB=
- Координати точки О, яка є серединою відрізка АВ, знаходять за формулами: хO=, yO=
- Точка С лежить на осі х прямокутної системи координат і знаходиться на відстані 5 від точки А (-2;4). Відрізок АС перетинає вісь у. Знайдіть координати точки С.
А Б В Г Д (1;0) (0;1) (-5;0) (0;0) (3;4) Відповідь
А.
Знайти довжину відрізка АС, виражену через невідоме і прирівняти до 5. - На координатній площині ху зображено коло, яке дотикається до прямих х=2, х=6 та осі х (див. рисунок). Визначте координати точки, яка є центром цього кола.
А Б В Г Д (4;1) (6;2) (4;4) (2;4) (4;2) Відповідь
Д. - На координатній площині ху зображено коло, центр якого збігається з початком координат (див. рисунок). Точки К (8;6) і М (х;у) належать цьому колу. Визначте координати точки М.
А Б В Г Д (-10;0) (10;0) (0;-14) (0;-10) (0;10) Відповідь
Г. Так як точка K належить колу, то ОК - радіус кола. - Коло, з центром у точки О (хО;yО) і радіусом R має рівняння
(x-хО)2+(y-yО)2=R2 - Якому з наведених рівнянь може задавати коло, зображене на рисунку?
А) (х+2)2+(у-1)2=4
Б) (х-2)2+(у+1)2=4
В) (х+2)2+(у-1)2=1
Г) (х-2)2+(у+1)2=1
Д) (х+2)2+(у-1)2=9Відповідь
А. - У координатній площині ху зображено п’ять точок: O, L, N, M, K (див. рисунок). Коло з центром в одній із цих точок дотикається до осі ординат у точці М. У якій точці знаходиться центр цього кола?
А Б В Г Д у точці L у точці N у точці M у точці O у точці K Відповідь
Б.
Застосувати властивість радіуса, проведеного в точку дотику. - Точка А (3;1) належить колу з центром у точці О (-2;1). Знайдіть радіус цього кола.
А Б В Г Д 10 5 3 2 1 Відповідь
Б.
Так як точка А належить колу, то ОА - радіус кола. - Обчисліть площу чотирикутника ABCD (див. рисунок), сторони AB і CD якого паралельні вісі Оу.
А Б В Г Д 10 5 3 6 7 Відповідь
Г. - У прямокутній системі координат на площині ху задано точки О (0;0) і А (6;8). З точки А на вісь х опущено перпендикуляр. Точка В — основа цього перпендикуляра. Установіть відповідність між величиною (1-4) та її числовим значенням (А-Д).
Величина Числове значення 1 довжина вектора ОА
2 відстань від точки А до осі х
3 ордината точки В
4 довжина радіуса кола, описаного навколо трикутника ОАВА 0
Б 5
В 6
Г 8
Д 10Відповідь
1-Д, 2-Г, 3-А, 4-Б. - У прямокутній системі координат ху на площині задано рівнобедрений трикутник ABC, у якому АВ=ВС. Вершина В лежить на прямій у=2х+9. Визначте площу трикутника АВС, якщо А(-6;-8), С(4;-8).
Відповідь
75. Виразити АВ та ВС через невідоме і прирівняти. - У прямокутній системі координат на площині задано трапецію ABCD (АD||ВС, АD>ВС). Площа трапеції дорівнює 42. Визначте абсцису вершини D, якщо А (-1;3), В (1;6), С (7;6).
Відповідь
21. - У прямокутній системі координат ху на площині задано рівнобедрений трикутник АСВ, у якому АС=ВС, А(2;-5), В(4;3). Навколо цього трикутника описано коло, задане рівнянням (х-3)2+у2+2у=16. Визначте площу трикутника АВС.
Відповідь
17. Спочатку з рівняння кола знайти центр та радіус. - У прямокутній системі координат на площині ху задано прямокутний трикутник АВС (∠С=90o). Коло з центром у точці А, задане рівнянням (х+3)2+у2-4у=21, проходить через вершину С. Сторона АС паралельна осі у, довжина сторони ВС втричі більша за довжину сторони АС. Визначте координати вершини В (хB; уB), якщо вона лежить у першій координатній чверті. У відповідь запишіть суму хB+уB.
Відповідь
19. Спочатку з рівняння кола знайти центр та радіус. - У прямокутній системі координат на площині ху навколо трикутника АВС описано коло, задане рівнянням х2+у2-4х=68. Визначте довжину сторони ВС, якщо ∠А=45o.
Відповідь
12.
Спочатку з рівняння кола знайти центр та радіус. - Центр кола, заданого рівнянням х2-8х+у2+7=0, збігається з точкою перетину діагоналей АС і BD паралелограма ABCD. Обчисліть площу цього паралелограма, якщо А(-4;-3) і В(0;3).
Відповідь
72. Спочатку з рівняння кола знайти центр та радіус.
Координати точки
Правильну відповідь можна дізнатися, натискаючи кнопку Відповідь під завданням. Послуга ознайомлення з повними розв’язаннями завдань з цієї теми коштує 30 грн. Для отримання цієї послуги надішліть зі своєї електронної пошти листа на адресу ssychov@gmail.com з вказівкою теми "5.10. Координати на площині". У відповідь Вам надійде розрахунковий рахунок для переказу коштів. Після оплати надішліть скріншот квитанції і на Вашу адресу надійдуть розв’язки у pdf-форматі. Для перегляду зразка розв’язання натисніть кнопку нижче.
Рівняння кола
👍
ВідповістиВидалити👍Все дуже цікаво та зрозуміло👌
ВідповістиВидалити